Odporúčanie lekára

Vaginálne zdravie závisí od vzájomnej rovnováhy mikroorganizmov vaginálneho ekosystému, ktorý zaisťuje prirodzenú ochranu pošvy. Vo fyziologickej pošvovej mikroflóre dominujú laktobacily. Vaginálne epitelové bunky produkujú veľké množstvo glykogénu, ktorý štiepi na glukózu a tá je potom konvertovaná práve laktobacilmi na kyselinu mliečnu. Tento proces udržuje vaginálne pH na hodnote 3,5 – 4,5 a zaisťuje tak vysokokyslé vaginálne prostredie, ktoré tvorí prirodzenú bariéru pred vstupom infekcie.

Dynamická rovnováha vaginálneho ekosystému je neustále narušovaná celým radom faktorov, ako sú sexuálna aktivita, antibiotická liečba, užívanie antikoncepcie, navštevovanie fitnescentier, telocviční, plaveckých bazénov a víriviek, dlhé výlety, používanie verejných toaliet a pod. Ak ktorýkoľvek z vyššie uvedených faktorov naruší fyziologickú rovnováhu, vo vaginálnej mikroflóre začnú prerastať potenciálne patogénne mikroorganizmy (baktérie, kvasinky), čo môže viesť k vaginitíde (zápalu pošvovej sliznice). 


Produkty, ktoré obsahujú laktobacily a kyselinu mliečnu, ako Beliema® Effect, môžu preto veľmi účinne pomôcť k obnove a stabilizácii fyziologickej pošvovej mikroflóry elimináciou rastu tak patogénnych baktérií, ako aj kvasiniek, a zároveň významne redukovať nepríjemné príznaky vaginálneho zápalu, ako je svrbenie, podráždenie, pálenie, vaginálny výtok či nepríjemný zápach. Beliema® Effect vo forme vaginálnych tabliet je vhodná pri akejkoľvek zmene vaginálnej mikroflóry. 

Osobne odporúčam používať tablety Beliema® Effect spolu s ďalšími komplementárnymi produktmi z radu Idelyn Beliema®, ktoré pôsobia v synergii s tabletami a zvyšujú tak účinok liečby symptómov tak bakteriálnej, ako aj kvasinkovej vaginálnej infekcie. 

Spoločnosť Walmark vyvinula v spolupráci s gynekológmi ďalšie dva špecifi cké produkty, ktoré účinne odstraňujú tieto symptómy. Prvý z nich Beliema® Expert Intímny Krém, ktorý je určený na vonkajšie použitie, má upokojujúci účinok a prináša okamžitú úľavu pri vaginálnej infekcii. Účinne odstraňuje nepríjemné pocity svrbenia, podráždenia a pálenia. 

Druhým produktom komplexného radu Idelyn Beliema® je Beliema® Expert Intímny Gél, špeciálne vyvinutý na preventívne používanie eliminujúce infekcie intímnych partií i na intímnu hygienu pri vaginálnych dysmikróbiách či infekciách. Produkty je možné odporúčať aj na každodennú hygienu a odstránenie nepríjemných pocitov spôsobených každodennými aktivitami a potením. 

Oba produkty Beliema® Expert Intímny Krém a Beliema® Expert Intímny Gél obsahujú antimikrobiálnu látku chlórhexidín, ktorá zastavuje rast patogénnych baktérií a kvasiniek a patentovaný komplex probiotík BioEcolia®, ktorý pomáha obnoviť prirodzenú mikrofl óru pokožky nielen v intímnych partiách. Ďalšími zložkami oboch prípravkov sú kyselina hyalurónová, ktorá zlepšuje hydratáciu, a kyselina mliečna a boritá, ktoré obnovujú prirodzené vaginálne pH. Vitamíny E a B5 sa v produktoch nachádzajú vo forme provitamínov. 

Beliema® Expert Intímny Krém obsahuje navyše ešte výťažok z nechtíka lekárskeho, ktorý má upokojujúce účinky a zmierňuje pocity svrbenia. 

Beliema® Expert Intímny Gél  obsahuje jemné penivé látky a výťažok z Aloe vera, ktorá rovnako ako nechtík lekársky upokojuje podráždené intímne partie a zmierňuje pocity svrbenia. 

Práve komplexné zloženie oboch produktov z nich robí produkty, ktoré sú na súčasnom trhu unikátne. 

Beliema® Effect na intravaginálne užívanie a Beliema® Krém a Gél na vonkajšie užívanie predstavujú unikátnu kombináciu produktov, účinných na hojenie bakteriálnej alebo kvasinkovej infekcie, hlavne v počiatočnom štádiu, keď sa objavujú prvé symptómy infekcie. 


Doc. MUDr. Martin Procházka, Ph.D


Doc. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., je docentom Gynekológie a Pôrodníctva. Pracuje vo Fakultnej nemocnici v Olomouci a na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého. Je prednostom Ústavu lekárskej genetiky a prednostom Ústavu pôrodnej asistencie Fakulty zdravotníckych vied Univerzity Palackého v Olomouci.
Doc. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., je ďalej členom mnohých významných komisií, vedeckých rád a výborov. Je členom výboru Českej gynekologickej a pôrodníckej spoločnosti ČLS JEP, Akademického senátu Lekárskej fakulty UP v Olomouci, Vedeckej rady Fakulty zdravotníckych vied UP v Olomouci a skúšobnej komisie pre atestačné skúšky v odbore gynekológie a pôrodníctva atď. 

V rámci svojej vedeckej a odbornej činnosti je členom mnohých tuzemských i zahraničných odborných spoločností a organizácií, ale i redakčných rád odborných časopisov. Od roku 2012 je členom International Society for Thrombosis and Haemostasis, od roku 1995 Českej gynekologickej a pôrodníckej spoločnosti ČLS JEP a od roku 2008 Spoločnosti lekárskej genetiky a ďalších. 

Doc. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., od roku 2002 do roku 2015 úspešne oponoval mnoho výskumných projektov a ako hlavný riešiteľ sa podieľal na šiestich objavoch, patentoch a významných vynálezoch. 

Často kladené otázky

Články

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Je to skutočne neuveriteľné, ale ešte aj v dnešnej dobe, pokiaľ žena miluje sex a nebojí sa o tom hovoriť, môže byť jednoducho označená ako „šľapka". Ak je, na druhej strane, žena v tomto ohľade o niečo zdržanlivejšia, nebodaj plachá (alebo jednoducho je iba toho názoru, že do jej sexuálneho života nikomu nič nie je), môže byť zas považovaná za puritánku. Obidve nálepky sú pomerne nebezpečné, pretože môžu nastaviť hranice ženskej sexualite v rámci zažitých spoločenských preferencií.

Dočítať sa viac
Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Túžite po dokonalej vagíne? Prijmite svoju ženskosť takú, aká je, a žite dlhšie miesto toho, aby ste sa ľutovali!

Dočítať sa viac
Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Pokiaľ ste si, milé ženy, mysleli, že každý človek svoje telo dobre pozná, mýlili ste sa. Štúdia urobená v 80. rokoch 20. storočia totiž ukázala, že mnoho žien vôbec nevie, ako vlastne ich vagína vyzerá. 
Lucille Blum, newyorská psychologička, v rámci tejto štúdie požiadala desiatky žien, aby nakreslili svoju vagínu. Výsledky boli veľmi šokujúce. Viac než polovica z nich zabudla nakresliť svoj klitoris.  

Dočítať sa viac

Nenašli ste, čo ste hľadali? Spýtajte sa našich odborníkov.

contact