Stará sa žena o svoju vagínu viac, ak je sama so sebou spokojná?

Keď milujem sama seba, milujem aj celý svet. To je lekcia, ktorá by sa mala vyučovať už od detstva.

1.jpg

 

Mali by sme si priznať, že sa deti v škole pravidelne zúčastňujú osemhodinovej hry o to, „kto nájde väčšiu chybu“. Často sú napomínané za množstvo vecí, trestané za pobiehanie okolo, za hovorenie, za to, že jedia príliš pomaly alebo naopak príliš rýchlo. Dosť skoro si teda zvyknú všade hľadať chyby. Táto hra sa neskončí, ani keď sa z malých dievčat stávajú mladé ženy: „Nečeš si tie vlasy takto, nenos tieto šaty.“ To všetko vedie k jedinej veci. Dievčatá a neskôr ženy, spozornejú ohľadne svojej vagíny, len pokiaľ na nej nájdu chybu alebo keď je s ňou niečo v neporiadku. 

Odborník Idelyn poznamenáva: „Ak nebudete svojmu telu venovať dostatok pozornosti, ponesiete si následky. Ak sa však o seba budete starať, tiež zaznamenáte dôsledky. Budú ale pozitívne.“ 

 

Ako môžeme dosiahnuť vyrovnaný život?

Namiesto toho, aby sme sa sústredili na chyby a nedostatky, mali by sme sa sústrediť na lásku, aspoň doma. Svojej dcére by ste mali povedať, že je stvorená k tomu, aby bola spokojná a milovaná. Ako dospelá žena by preto mala byť dostatočne sebavedomá a tiež hrdá na to, ako žije.

Ženy by sa nemali neustále sťažovať svojim kamarátkam, ale skôr sa sústrediť na to, prečo sa cítia dobre, prečo sú spokojné so svojím životom. Mali by radšej zamerať svoju pozornosť na to, na čo sú pyšné. Je dôležité pochopiť, že dokonca aj v milujúcom prostredí bude človek šťastný jedine vtedy, keď bude zdravá nielen jeho duša, ale aj telo.

Starostlivosť o telo je totižto neoddeliteľnou súčasťou života. Ide o sprchovanie, čistenie zubov, umývanie vlasov, používanie hydratačného krému, nanášanie make-upu a všetky ostatné ženské denné rituály. Do tejto rutiny sa oplatí zahrnúť aj starostlivosť o tie „neviditeľné“ časti tela. Ženy sa o ne starajú behom menštruácie, mali by to ale robiť, aj keď akurát nekrvácajú.

Okrem osobnej hygieny sú nevyhnutné aj preventívne návštevy lekára. Na pravidelné prehliadky by ste mali dochádzať k svojmu praktickému lekárovi, zubárovi aj gynekológovi. Ich upokojujúce odpovede ovplyvnia vaše duševné zdravie a sebavedomie. Keď sú ženy zdravé telom aj dušou, oveľa jednoduchšie nájdu aj spokojný vzťah. Ak ste zdravé a poznáte svoje telo, aj vaše šance na harmonický a vyvážený sexuálny život sa zvýšia. 

 

Rada odborníka

Vyplatí sa svedomito starať sa o svoju životnú rovnováhu, starať sa o svoje telo aj dušu. Keď nemôžete ísť na cvičenie kvôli ťažkému týždňu v práci, vynahraďte si to v ďalšom týždni. Ak sa vám konečne s mesačným oneskorením podarilo navštíviť gynekológa, dohovorte si hneď tam ďalšiu návštevu, aby sa to už neopakovalo. 

Váš Idelyn Expert

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Je to skutočne neuveriteľné, ale ešte aj v dnešnej dobe, pokiaľ žena miluje sex a nebojí sa o tom hovoriť, môže byť jednoducho označená ako „šľapka". Ak je, na druhej strane, žena v tomto ohľade o niečo zdržanlivejšia, nebodaj plachá (alebo jednoducho je iba toho názoru, že do jej sexuálneho života nikomu nič nie je), môže byť zas považovaná za puritánku. Obidve nálepky sú pomerne nebezpečné, pretože môžu nastaviť hranice ženskej sexualite v rámci zažitých spoločenských preferencií.

Dočítať sa viac
Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Túžite po dokonalej vagíne? Prijmite svoju ženskosť takú, aká je, a žite dlhšie miesto toho, aby ste sa ľutovali!

Dočítať sa viac
Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Pokiaľ ste si, milé ženy, mysleli, že každý človek svoje telo dobre pozná, mýlili ste sa. Štúdia urobená v 80. rokoch 20. storočia totiž ukázala, že mnoho žien vôbec nevie, ako vlastne ich vagína vyzerá. 
Lucille Blum, newyorská psychologička, v rámci tejto štúdie požiadala desiatky žien, aby nakreslili svoju vagínu. Výsledky boli veľmi šokujúce. Viac než polovica z nich zabudla nakresliť svoj klitoris.  

Dočítať sa viac