Vitajte v klube bezradných majiteliek vagíny

Moja vagína je so mnou odo dňa, kedy som sa narodila, a stále ju nepoznám tak dobre, ako by som mala.  Akokoľvek hlúpo to môže znieť, priznajte si to: niekde v hĺbke to cítite rovnako. Ak ste niekedy premýšľali, či je “G-bod” to isté čo klitoris, alebo ak ste sa cítili udivene, keď ste si prezerali svoju vagínu v zrkadle (ak ste to vôbec niekedy robili), podajte mi ruku a pridajte sa do klubu: “Klub bezradných majiteliek vagíny”. Obrovské celosvetové centrum miliárd žien, ktoré nie sú ani schopné povedať, či je zápach ich vagíny normálny alebo nie. Znie to ako žart, ale je to vážne.

1.jpg

Môžete sa pýtať, prečo o tom vôbec premýšľam, tak mi tu dovoľte urobiť krok späť a povedať vám, kde tento príbeh začal. Jedného dňa som mala vaginálnu infekciu. Pamätám si, že som odjakživa počúvala, že vaginálne infekcie sú spôsobené kvasinkami. Na Googlu som si vyhľadala “liečba vaginálnych kvasiniek”, zistila názov tablety a užívala ju. Dopadlo to hrozne a po niekoľkých dňoch skrývaného škriabania sa pod stolom som sa rozhodla zájsť k lekárovi. Tam som sa konečne dozvedela, že nie všetky infekcie tam dole sú spôsobené kvasinkami a že v skutočnosti viac než 50 % vaginálnych infekcií spôsobujú baktérie. Bola som vystrašená. Z ordinácie som ale odišla s pocitom, že som sa niečo dozvedela.

A čoskoro ma opäť postihla vaginálna infekcia. Tentokrát som ale vedela presne, čo mám robiť: nájsť to na Googli. Skrátka som sa pristihla, ak pozorujem vlastný výtok a snažím sa prísť na to, či je skôr ako syr Cottage alebo jogurt, aby som zistila, či je bakteriálna alebo kvasinková. Na Googli som tiež musela vyhľadať, ako vyzerá syr Cottage, pretože naozaj nie som expert na syry. A pretože mi tieto pomôcky nepomohli, išla som na ďalší kontrolný bod na zozname a tam stálo “zápach”. Ak nie som schopná určiť rozdiel medzi syrom a jogurtom, predstavte si rozdiel medzi zápachom po rybách alebo kvasniciach. Prečo by som mala vedieť, ako voňajú kvasnice? Je to dôležité? “Kvasnice”, nová vôňa “od nejakej luxusnej parížskej značky”. Našťastie som zistila, že niektoré produkty fungujú pre obidva prípady. Tak som šťastne zavrela záložku Google a prisahala si, že už nikdy nebudem tieto kľúčová slová vyhľadávať.

Moje zhrnutie celého príbehu je nasledujúce: je tu toľko užitočných informácií, že by sme sa mali dozvedieť viac o svojej vagíne, áno, ale tiež je tu kopa nezmyslov. Takže si myslím, že by sme si mali vzájomne pomáhať dostať sa cez túto džungľu spletitých informácií. Sľubujem, že budem svojim kamarátkam vždy oznamovať všetky užitočné informácie, ktoré kedy zistím. Napríklad, že sa nikdy nemajú snažiť diagnostikovať si samy infekciu tým, že budú privoniavať k svojej spodnej bielizni. Prosím vás, dámy, aby ste to robili tiež. Z bezradných, ktoré sa spoja, sa čoskoro stanú expertky. A mimochodom “G-bod” nie je to isté čo klitoris. Našla som to na Googli.

--

Idelyn má tip pre “bezradné majiteľky vagíny”: ak si nie ste istá, či máte kvasinkovú alebo bakteriálnu infekciu, máme pre vás perfektný produkt! Pozrite sa na sortiment prípravkov intímnej hygieny Beliema.

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Ste puritánka alebo... „šľapka“?

Je to skutočne neuveriteľné, ale ešte aj v dnešnej dobe, pokiaľ žena miluje sex a nebojí sa o tom hovoriť, môže byť jednoducho označená ako „šľapka". Ak je, na druhej strane, žena v tomto ohľade o niečo zdržanlivejšia, nebodaj plachá (alebo jednoducho je iba toho názoru, že do jej sexuálneho života nikomu nič nie je), môže byť zas považovaná za puritánku. Obidve nálepky sú pomerne nebezpečné, pretože môžu nastaviť hranice ženskej sexualite v rámci zažitých spoločenských preferencií.

Dočítať sa viac
Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Milujte svoju vagínu a ona bude milovať vás

Túžite po dokonalej vagíne? Prijmite svoju ženskosť takú, aká je, a žite dlhšie miesto toho, aby ste sa ľutovali!

Dočítať sa viac
Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Videli ste už niekedy svoju vagínu?

Pokiaľ ste si, milé ženy, mysleli, že každý človek svoje telo dobre pozná, mýlili ste sa. Štúdia urobená v 80. rokoch 20. storočia totiž ukázala, že mnoho žien vôbec nevie, ako vlastne ich vagína vyzerá. 
Lucille Blum, newyorská psychologička, v rámci tejto štúdie požiadala desiatky žien, aby nakreslili svoju vagínu. Výsledky boli veľmi šokujúce. Viac než polovica z nich zabudla nakresliť svoj klitoris.  

Dočítať sa viac